banner29

Arap Birliği: İsrail koronavirüsü fırsat bilip Filistin'i işgali hızlandırıyor

Arap Birliği, İsrail'in Filistin topraklarını ilhak etmek ve Yahudi yerleşim birimleri inşaatlarını genişletmek için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını kullandığını belirtti.

Filistin 08.04.2020, 12:59
Arap Birliği: İsrail koronavirüsü fırsat bilip Filistin'i işgali hızlandırıyor

Arap Birliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Birliğin Genel Sekreteri Ahmed Ebu GaytFilistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Konseyi Genel Sekreteri Saib Ureykat ile telefonda görüştü. İkilinin görüşmesinde, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarını ilhak etmek için salgını fırsata çevirmesi ele alındı.

Birliğin açıklamasında, "İsrail, koronavirüsle mücadelede küresel boyuttaki olağanüstü hali, yerleşim birimlerini genişletmek ve özellikle Doğu Kudüs ve çevresinde 'de facto' bir durumu dayatmak için kullanıyor" ifadesine yer verildi. 

Açıklamada, İsrail'in işgal altındaki Filistin topraklarının ilhak planını uygulamaya kalkmasının "ateşle oynama" ve dünyanın tüm enerjisini salgınla mücadeleye vermesi gerektiği bir zamanda 'ortalığı karıştırma' anlamına geleceği belirtildi.

Mavi-Beyaz İttifakı lideri Benny Gantz ile İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu pazartesi günü, ülkede kurulması beklenen 'birlik hükümeti' müzakereleri çerçevesinde Ürdün Vadisi ve Batı Şeria'nın temmuz ayında ilhakı konusunda anlaşmıştı.

Yorumlar (1)
Günel 1 yıl önce
Allah Sizin Belanızı Versin Fürsetçi İblisler Felestini İşğal Edirsiniz Allah Size Salğında Ele Bela Versinki Felestin Torpağına Baka Baka Kalın Felestin Müselman Torpağı Günahsız İnsanlar Şehid Olur İsrayıl Amerka Arabler Yok Olun Müselmanlığ Arablerde Kalmayıp Meke Medine Işığı Sizi Yok Etsin Amerka İblisi Tranp Ele Yapırki Sanki Müselman Torpağları Babasınındı Elin Kolun Salayarağ Müselman Torpağların İşğal Edir Yahudi Hiristiyan Hepsi Müselman Düşmenleri Kin Nifret Kendinizi Yok Etsin Tranp Eleri İle Müselmanların Kanın Yerden Toplayır Hiristiyanlarla Yahudilere Paylayır Müselmanlar Şehid Olur Siz İblisler Çehenem Ateşinde Yanırsınız İblisler
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?