ABD Başkanı Trump'a NATO zirvesi öncesi Brüksel'de protesto

ABD Başkanı Donald Trump, gelecek hafta düzenlenecek NATO zirvesi için gideceği Belçika'nın başkenti Brüksel'de binlerce kişi tarafından protesto edildi.

ABD Başkanı Trump'a NATO zirvesi öncesi Brüksel'de protesto
Gelecek hafta Belçika’nın başkenti Brüksel’de NATO zirvesi gerçekleştirilecek. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın yapacağı ziyaret Brüksel’de hiç hoş karşılanmadı.

Belçika'daki çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sendikaların çağrısı üzerine binlerce kişi, ABD Başkanı Donald Trump karşıtı gösteri için NATO ve çeşitli Avrupa Birliği (AB) kurumlarına ev sahipliği yapan Brüksel’in Kuzey Tren Garı önünde buluştu.

Protestocular, üzerinde "Trump’ı durdurun", "Küçük ellerini haklarımdan uzak tut", "İklim değişikliği yalan değil" ve "Cehennem çukurumuzdan uzak dur" yazılı döviz, pankart ve flamalar açtı.Öte yandan gösteriye Filistin yanlısı gruplar da destek verdi. "Trump hoş gelmedi: Barışı yeniden yüceltelim" sloganıyla yürüyen Filistin destekçileri, Trump ve ABD'nin Ortadoğu politikaları aleyhinde sloganlar attı.

Belçika polisi, protesto nedeniyle çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı. ABD Başkanı Trump aleyhinde sloganlar atan grup, olaysız dağıldı.

NATO Zirvesi 11-12 Temmuz tarihlerinde Brüksel'de düzenlenecek.
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5