banner30

banner29

Başkan Erdoğan yeni hakim ve savcılara seslendi: Attığınız her adımda yanınızda olacağım...

Hakim ve savcı kura töreninde konuşan Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak, attığınız her adımda verdiğiniz her kararda yanınızda olacağımdan şüpheniz olmasın." dedi.

Gündem 20.05.2020, 15:03
Başkan Erdoğan yeni hakim ve savcılara seslendi: Attığınız her adımda yanınızda olacağım...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Hakim ve savcı kura töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'nin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Hakim ve Savcı'nın asıl murakkıbı kendi vicdanıdır. Adil bir vicdana sahip olmayan hakimlerin elinde en iyi kanun bile bir zulüm aracına dönüşebilir. İnsanların adalet güvenmediği bir toplumda huzur düzeni sağlanamaz.

Sizlerden vicdanınızı ve imzanızı hiçbir gücün emrinize vermemenizi istiyorum.

İçinizde çok para kazanmak isteyen varsa, şan şöhret isteyen varsa yanlış mesleği seçmiştir. Sizin esas göreviniz sessiz sedasız üzerinize düşeni yapmaktır. Üstleneceğiniz ağır yükün bilincinde olduğunu biliyorum.

Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak, attığınız her adımda verdiğiniz her kararda yanınızda olacağımdan şüpheniz olmasın.

Yargı Reformu Stratejisi kapsamında standartları yükseltmenin gayreti içindeyiz.

Yorumlar (1)
Anonim 13 ay önce
Savcılar Ve Hakim Zaten Sizi Gibi Lidere Kuluğ Edir Türküyede Adalet Kaldımı Biz Göremediğ Günahsız Kaçdana Habsde İnsan Var Bilen Varmı Erdoğandan Sorsanız Söylemez Erdoğanın Gözünde Her Kes Fetöçu Anlamıram Fetö İnsanlara Ne Yapıb Okular Açıp İyi İşler Görüp Erdoğan Turkut Özal Süleyman Demrel Eçevit Tansu Çinler Ermeni Heyder Aliyev Fetönun Elinden Öpüb Ne Oldu Ki Fetö Hemen Kötü Oldu Umarım Fetöya Kötü Deyenler Kendileri Kötüymüş Koltuğların Korumak Üçün Min Oyun Oynayılar 15 Temuz Gibi Erdoğan Kahraman İsmi Aldı Türküyeni Korudu Söylendi Türküyeni Koruyan Günahsız İnsanlardı Erdoğan Yok Erdoğan Sadeçe Fetöya Kötü İsmi Verdi Sonrada Başladı Fetö Savaş Açdı İnsanlar Şehid Oldu Erdoğan Fetö Türküyeye Savaş Açsa İdi Türküyeni İki Dekikede Kazanardı Kendini Melek Sanma Günahsız İnsanları Habs Etme
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?