banner30

banner29

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri rahmetle anılıyor!

Materyalist bakış açısının yaygınlaştığı 20. Yüzyıla Kur’an hakikatlerini anlatan Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri Hakk’a irtihalinin sene-i devriyesinde dualarla anılıyor.

Gündem 23.03.2020, 15:49 23.03.2020, 15:53
Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri rahmetle anılıyor!

Materyalist bakış açısının yaygınlaştığı 20. Yüzyıla Kur’an hakikatlerini anlatan Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini Hakk’a irtihalinin sene-i devriyesinde dualarla anıyoruz. Anadolu topraklarında yetişmiş, davası ve fikirleri tüm dünyaya yayılmış büyük bir İslam alimi olan Bediüzzaman Said Nursi hazretleri eserleri ve davasına adanmış hayat mücadelesiyle bugün dahi milyonlara örnek oluyor.

Hakikate adanmış bir ömür

20. yüzyılın yetiştirdiği büyük İslam alimlerinden Bediüzzaman Said Nursi, vefatının 57. sene-i devriyesinde rahmetle anılıyor. Bediüzzaman Said Nursî, İkinci Meşrutiyet ve Cumhuriyet döneminin önde gelen İslâm mütefekkirlerinden birisi. 83 yıllık ömrünün büyük bir kısmını Sibirya’da esaret, Türkiye’de de hapis ve sürgünle geçiren Said Nursi, 130 parçadan ve 6 bin sayfadan oluşan Risale-i Nurları sürgün dönemlerinde yazdı. 6 bin sayfaya ulaşan ve 130 parçadan teşekkül eden Risale-i Nur’un müellifi olarak tanınan Said Nursi Hazretlerinin yüzbinlerce seveni bulunuyor. Risale-i Nur Külliyatı, güncel meselelerin yanı sıra, sosyal, siyasal, ekonomik ve eğitim gibi birçok alanda insanlığa ışık tutmaya devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?