banner30

banner29

CHP ve İYİ Parti'nin sunduğu teklifte skandal ifade: Türk devletinin...

CHP ve İYİ Partili üyelerin İstanbul'daki cemevlerinin 'ibadethane' olarak tanınması için İBB Meclisi'ne vermiş olduğu teklifte geçen, ''Türk devletinin düzenlediği...'' ifadelerine sosyal medyadan tepki yağdı. .

Gündem 17.01.2020, 16:02
CHP ve İYİ Parti'nin sunduğu teklifte skandal ifade: Türk devletinin...

İBB Meclisi, 16 Ocak tarihli oturumu 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda, 13 Ocak'ta CHP ve İYİ Parti'nin teklifi ile komisyona sevk edilen cemevlerinin temizlik ve benzeri hizmetlerinin İBB tarafından karşılanması ve cemevlerine ibadethane statüsü tanınması konusu oylandı.

OY ÇOKLUĞU İLE REDDEDİLDİ

İBB Meclisi'nde İstanbul'da yer alan cemevlerinin "ibadethane" olarak tanınması için sunulan teklif yapılan oylamada oy çokluğu ile reddedildi.

SKANDAL İFADE

CHP ve İYİ Parti'nin meclise sunduğu komisyon raporunda, ''Türk devletinin düzenlendiği...'' şeklindeki ifade ise büyük tepki topladı. Komisyon raporunu ise, İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan ve CHP Grup Başkanvekili İ. Doğan Subaşı, 2020/152 dosya numarası ile meclise sundu.

"TEMSİLCİLER HANGİ DEVLET ADINA ORADA?"

Söz konusu komisyon raporunun sosyal medyada yayılmasının ardından, bazı kullanıcılar skandal ifadeleri, ''Bu teklifi veren CHP ve İYi Parti temsilcileri hangi devlet adına orada, merak ediyoruz'' sözleriyle eleştirdi.

Takvim

.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?