banner29

Cübbeli, İmam hatiplere ithafen: 'Dükkan zarar ediyorsa açık tutmanın manası yok!'

Ahmet Mahmut Ünlü, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Başkanlığı Seçimleri’ni yorumladı.

Gündem 26.06.2019, 22:21
Cübbeli, İmam hatiplere ithafen: 'Dükkan zarar ediyorsa açık tutmanın manası yok!'

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan Ünlü, genç kitlelerin büyük oranda Ekrem İmamoğlu’nu desteklediğini belirtti. Ünlü’nün bu sonucun İmam hatip okullarının yaygınlaşmasına ‘rağmen’ ortaya çıktığını söylemesi dikkat çekti. “Bu gençlik nerde?” diye soran Ünlü, imam hatip okullarında ‘deizmin’ yaygınlaştığını savunarak, “dükkân zarar ediyorsa açık tutmanın manası yok” diye konuştu.

GENÇLER ATEİST OLUYOR

Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na gençlerin verdiği desteğin yüzde 75 olduğunu belirten Ünlü, söz konusu gençler için, “deist oluyor, ateist oluyor veya islami derneklere, vakıflara, kurumlara, kuruluşlara düşman oluyor” yorumunu yaptı.

Ahmet Mahmut Ünlü, gençlerdeki bu değişim nedenlerinden biri olarak İlahiyat Profesörü Hayrettin Karaman’ı gösterdi. “Hayrettin Karaman ekolüne bir de Mustafa İslamoğlu ekolü geldi” diyen Ünlü, İlahiyatçı İslamoğlu’nun da ‘mezhepsizliğe’ katkı sunduğunu savundu.

EVRİM TEORİSİ

Evrimle ilgili tartışmalara da değinen Cübbeli; teoriyi destekleyen İlahiyatçıları, “Evrim teorisi Kur’an’a zıt ‘düşmeyen’ bir teori olarak sunuluyor” diyerek eleştirdi. Bir eleştiriyi de ‘deve sidiği şifalıdır’ diyenlere yönelten Cübbeli, tartışmanın gençliğin dinden soğumasına neden olduğunu belirtti.

Yorumlar (4)
Yeloğlu 2 yıl önce
ULAN BE BEYİNSİZ SAHTEKAR ! "deve sidiği şifalıdır "diyen sen değil misin?Aklı devreden çıkarıp uydurma bir din anlatıyorsunuz.Gençler de senin gibilerin anlattığı bu dine inanmadıkları için ataist yada deist oluyorlar.Ah bi imam hatipleri kapatabisen de oraya gidenleri Medreselerine alıp mankurtlaştırabilsen değil mi:Bütün gayen bu.Seni gidi münafık seni !!!
Vatandaş 2 yıl önce
Cübbeli değil sayın gazete. Cübbeli Ahmet hoca ve ya Ahmet Mahmut Ünlü hoca efendi yazınız. Biraz edeb.
Fatih 2 yıl önce
Demek oluyorki cübbeli ahmed ve Cemaat-ı hayrettin Karaman ve Mustafa İslamoğlu kadar çalışamamışlar
Selma aydın 2 yıl önce
Sanki cubbelinin salak saçma uyduruk, ayetle alakası olmayan din diye anlattığı şeylerin gençlerin islamdan sogumasina hiç katkısı yokmuş gibi.. Biri bu kişiye söylesin, oyle sakal bırakmak sarık sarmak ile evliya hikayeleri uyduruk şeyler ile anca kendi kendini kandırır.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?