banner5

banner29

Genç yaşta evlilik mağduru kadın büyük çelişkiyi böyle ortaya koydu!

Genç yaşta evlilik mağduru bir kadın eşinin cezaevine atılmasıyla ilgili büyük bir çelişkiyi ortaya koyarak, ''Bu durumda devlet bana resmi nikâh verdi. Pembe oda adı altında bize ödül görüşü veriyor. Bu insan benim tecavüzcüm olarak içerde yatıyorsa bize neden ödül veriliyor? Ben burada bunu sorguluyorum!' ifadelerini kullandı.

Gündem 06.12.2020, 18:19 06.12.2020, 18:54
Genç yaşta evlilik mağduru kadın büyük çelişkiyi böyle ortaya koydu!

Genç yaşta evlilik mağdurları kanun adı altında uygulanan zulüm ve çelişki bir kez daha ortaya kondu.

10 YILDIR EVLİYİZ, EŞİME TECAVÜZCÜ DAMGASI VURULDU

Sakarya'da ikamet eden ve 10 yıllık evli olan Nagihan Der geçtiğimiz yıl İLKHA'ya bulunduğu açıklamalarda "2008 yılında eşimle severek evlendik. Bu evlilikten 2 evladımız dünyaya geldi. Bu ceza bize gelmeden çok güzel bir ailevi yaşantımız vardı. 8 sene sonra gelen cezayla eşim 10 yıl 10 ay ceza aldı. Daha sonra tutuklanarak cezaevine atıldı ve yaklaşık 3 yıldır cezaevinde. Eşim içeri girdikten sonra aile düzenimiz bozuldu. Evimi kapatmak zorunda kaldım. Maddi manevi çöküntüye uğradım. Bu cezalardan sonra eşim içerde ben dışarda hastalıklara yakalandık. Ben buradan yetkililere, aile bakanlığına seslenmek istiyorum! Biz bir Sıla kadar olamadık mı? Onun kadar ses getiremediğimiz için mi bizi tanımıyorlar? Neden bize destek çıkmıyorlar? Aile ise biz de aileyiz, biz de bir yuva kurduk. 10 seneyi aşkındır bir yuvamız var. Benim eşime cinsel istismar cezası verildi, cinsel istismar, tecavüzcü damgası vurularak cezaevine atıldı." ifadelerini kullandı.

PEMBE ODA ÇELİŞKİSİNİ ORTAYA KOYDU

Eşine tecavüzcü denmesine ve "cinsel istismar" suçundan cezaevine atılmasına rağmen devletin kendilerine resmi nikâh yaptığını, ayrıca eş odası verdiğini belirten Der, kanundaki çelişkiye dikkat çekerek şunları aktardı;

"Bu durumda devlet bana resmi nikâh verdi. Pembe oda adı altında bize ödül görüşü veriyor. Bu insan benim tecavüzcüm olarak içerde yatıyorsa bize neden ödül veriliyor? Ben burada bunu sorguluyorum! Cumhurbaşkanımıza, Aile Bakanlığına, KADEM'e sesleniyorum! Bizi artık görmezden gelmesinler. Biz 10 yıllık bir cezayı hak etmedik. 2 çocukla dışarda mağduruz. Ben hastayım, çalışamıyorum. Resmi nikâhlı eşim madem benim tecavüzcüm bize neden aile cüzdanı veriyorlar? Devlet neden bu imkânı verdi? Ben bunları sorgulamak istiyorum. Mağdur olmamamız için bu cezalar verildi ama asıl şimdi mağduruz. Çoluk çocuğumuzla ortada kaldık. Lütfen! Artık buna sessiz kalmasınlar. Bizleri görsünler. Yıllardır mağdur edilerek haklarımızdan mahrum edildik. Çocuklarımız baba sevgisinden mahrum bırakıldı. Artık yeter! Devlet büyükleri yapılan yanlıştan geri dönerek eşlerimizi bize geri versin. Onlardan ev, maaş talep etmiyoruz. Sadece bize eşlerimizi geri versinler. 8 bin aileyi 16 bin çocuğu babasız büyümeye mahkûm etmesinler."

Yorumlar (1)
Faruk 2 ay önce
CHP ve feministler den korkuyorlar. Ama bu masum insanların bedduaları dan korkmak lazım. Söz konusu Avrupa olunca uyum yasaları hemen çıkıyor. CHP ve zihniyeti ses çıkarmaz. Ama konu Halk olunca ne derler diye düşünülüyor
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?