banner29

İsmailağa Cemaati'nden 'Mahmut Efendi' açıklaması

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu bir süre önce hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Ustaosmanoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin cemaatten yeni bir açıklama geldi

Gündem 15.05.2020, 13:55
İsmailağa Cemaati'nden 'Mahmut Efendi' açıklaması

Nakşibendi tarikatının Halidiye Kolu İsmailağa Şubesi'nin Şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu nisan ayında yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Koronavirüs salgını dönemine rastalayan bu rahatsızlık nedeniyle farklı değerlendirmelerin önüne geçmek amacıyla açıklama yapan cemaate bağlı Müceddid Mahmud Efendi Vakfı, Ustaosmanoğlu'nun Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılmadığı bilgisini paylaşmıştı.

Açıklamada, "Efendi Hazretlerimiz, kendisinde bulunan eskiye dayalı rahatsızlıklarından sebep hastanede olduğu doğrudur. Fakat gereksiz paylaşımlar yaparak insanları telaşa sürüklemek doğru değildir. Dua etmek en iyi ve doğru yoldur" ifadelerini yer verilmişti.

OPERASYON GEÇİRECEK

Bu gelişmeden bir ay sonra İsmailağa cemaati şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu'nun sağlık durumuna ilişkin yeni bir açıklama geldi.

Mahmud Ustaosmanoğlu'nun oğlu Ahmed Ustaosmanoğlu tarafından cemaatin resmi yayın organlarında paylaşılan mesajda, doktorların söz konusu rahatsızlık konusunda ameliyat kararı verdiği duyuruldu.

Mahmud Ustaosmanoğlu'nun hastanede "ufak bir operasyon" geçireceği bilgisi paylaşılırken, cemaatten ve sevenlerinden dua beklediği vurgulandı.

"Mahmud Efendi Hazretlerinin Sağlık Durumu Hakkında Kamuoyuna Duyuru" başlığını taşıyan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

"Mahmud Efendi Hazretlerimiz, geçtiğimiz günlerde hastanede tedavi görürken doktorları tarafından ufak bir cerrahi operasyon kararı alınmış ve operasyon tarihine kadar hanesinde istirahat etmesi uygun görülmüştü.
Evinde bir müddet istirahatin ardından tekrar hastaneye geçilerek gereken tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.

Geçireceği ufak çaplı bu operasyonun sağlıklı bir şekilde icra edilmesi için dualarınızı bekler, kamuoyuna saygıyla duyururuz."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?