Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çağrı! 'Bu politika değişmeli'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaparak Orta Doğu politikasının değiştirilmesi gerektiğini savundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çağrı! 'Bu politika değişmeli'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da "Kadın Muhtarlarımızı Dinliyoruz" programının açılışında konuştu.

İranlı general Kasım Süleymani'nin Bağdat'ta ABD füzeleriyle öldürülmesine ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki çekecek bir çağrıda bulundu.

Ortadoğu'nun bataklık olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, hükümeti Ortadoğu politikasını 180 derece değiştirmesi çağrısında bulunarak şunları söyledi:

"Kasım Süleymani öldürüldü. Orta doğu politikasında etkin bir kişiydi. Şimdi orta doğuda yeni bir kanlı sayfa açılabilir. Benim isteğim Türkiye'nin Ortadoğu politikasını 180 derece değiştirip, barış eksenli bir çizgiye oturtması. Ortadoğu bir bataklıktır. Bataklıktan çok tehlikeli sinyaller geliyor, bütün dünya diken üstünde. Bu konuda son derece dikkatli ve tutarlı bir politikaya ihtiyacımız var. Amerikanın yaptığı da yanlıştır çatışmaya zemin hazırlar. Çatışma en son başvurulacak şeydir. Diplomasi değerli bir şeydir."

Kaynak: Yeni Akit

YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 4 hafta Önce

Halkımız Senin politikanı benimsendi iktidarda sen olurdun demekki halkımız Senin fikirlerini saçma buluyor ve yüzde 25’i geçemiyorsun bari sen yanlıştan dön Ülkemizin menfaati için çalış biraz milli ve yerli ol Reis’imizi Milli konularda destekle

SIRADAKİ HABER

banner5