banner29

Koronavirüs bahane! Türkiye'yi canlı yayında şikayet etti: " Üretim durdursunlar"

Koronavirüsle mücadeleyi etkin bir şekilde yürüten Türkiye devletine karşı HDP'li Pervin Buldan'dan itirazlar geldi. Buldan, devletin üretimi tamamen durdurması gerektiğini söyledi.

Gündem 05.04.2020, 15:58
Koronavirüs bahane! Türkiye'yi canlı yayında şikayet etti: " Üretim durdursunlar"

Geçen hafta Diyarbakır'da koronavirüs üzerinden devlete karşı sokaklarda provokasyon yapan HDP'li vekiller açıklamalarına devam ediyor. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin Twitter hesabından canlı yayın yaparak açıklamalarda bulundu.

Avrupa'da ve Amerika'da insanların evde kaldığını ve insanların tüm ihtiyaçlarının karşılandığını savunan HDP'li Buldan, Türkiye'de hükümetin insanların ihtiyaçlarını karşılayamadığını söyledi.

Yaşam ve üretim durmalıdır

Pervin Buldan, "Bugüne kadar yapılanların çok yeterli olmadığını, insanların hala sokaklarda ve caddelerde dolaştığını aynı zamanda işlerine gitmek durumunda kaldığını görüyoruz. Bugün sosyal bir devlet olmadığımızdan dolayı, insanlar geleceğini düşünerek evlerinden çıkmak zorunda kalıyorlar. Çünkü çalışabilecekleri mekanların hala kapanmadıklarını görebiliyoruz. Yaşam durmalıdır, üretim durmalıdır, Türkiye tamamen evine kapanmalıdır. Türkiye devleti, bir bütün olarak Türkiye toplumuna bu güvenceyi vermelidir. 

Avrupa'da devletler kendi vatandaşlarına, evlerinizden çıkmayınız, biz sizlerin geleceğinizi garanti altına alıyoruz güvencesi verirken ne yazık ki Türkiye'de bu güvencenin olmadığını, ülkeyi yönetenlerin vatandaştan para talep ettiğini görebiliyoruz. Sosyal güvencesi olmayan insanların çalışmak zorunda kaldığını, evlerinde kalamadığını görebiliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Günel 1 yıl önce
Kimi Kime Şikayet Edir İblis Türk Halkın ŞEHİD VERMİŞ ANELER HDP İBLİSLERİN ŞİKAYET EDİR KİRLİ ELLERİNİZİ ÇEKİN MEHMETÇİKİN ÜZERİNDEN YAPARSINIZMI İBLİSLER PARAYA EHTİYAÇIN VAR DAĞDAKI PKK YA SÖYLE KENDİNE PARA GETİRSİN ERDOĞAN ELİNDEN GELEN YARDIMI YAPIR ELE HALKLAR VARKİ HEÇ YARDIM YAPMIR SUS OTURDUĞUN YERDE TÜRK HALKIN MİLLETİNE KENDİN İNSAN OLDUĞUN ANLATIR SİZ HARA İNSANLIĞ HARA ŞEHİD OLAN ANELER EKMEKSİZ KALAR SİZ ONLARIN OĞULARIN GERİ KAYTARIN ALLAH BELANIZI VERSİN PARA SAVAŞI AÇIPLAR DÖVLETE AVROPA TÜRK HALKI GİBİ BAKMIR
Günel 1 yıl önce
Türk Halkı Kendinize Para Verse HDP PKK İblislerinden Uzak Olarsınızmı Umarım Yok Deyersiz Biz Savaş İsteyirik ABDULA ÖÇALANI DEMİRTAÇI İSTEYİRİK Para İsteyirik Özgülük Kürd Dövleti İsteyirik Deyeçeksiniz HDP İblisi Türkü Kürdü Bir Birine Düşme Yapdınız Allah Belanızı Versin ERDOĞANIN SİZE VERDİYİ PARA HARAMINIZ OLSUN SAĞÇANLA YEMEYİN ŞEHİD ANELERİN AÇILARI KAPINIZI ÇALSIN İBLİSLER
tugo 1 yıl önce
...şu akıldan noksan yaratığın konuşmasına neden izin veriliyor ki?
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?