Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde şiddetli yağış can aldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde şiddetli yağış sebebiyle 3 kişi hayatını kaybetti. Ülke genelinde pek çok yol ulaşıma kapandı ve okullar tatil edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde şiddetli yağış can aldı

KKTC genelinde iki gündür etkisini sürdüren şiddetli fırtına ve aşırı yağışlar nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Ülke genelinde yollar kapandı, elektrik kesintileri yaşandı; su, internet ve iletişim altyapısı da zarar gördü.

Gece Lefkoşa-Girne yolunun Ciklos mevkisinde seyir halindeyken sele kapılarak Doğanköy Deresi'ne uçan bir araçtan üç kişinin cansız bedeni çıkarıldı. Hayatını kaybeden şahısların, Gaye Soyutok (18), Tolga Bekçi (21) ve Ahmet Kılıç (23) olduğu tespit edildi.

Kayıp kişiler için arama kurtarma çalışmaları devam ederken Girne'de otelde mahsur kalan turistler de itfaiye aracıyla kurtarıldı.

Saatlerce süren yağmur, özellikle yüksek kesimlerde toprak kaymasına da yol açtı. Meteoroloji Müdürlüğü fırtına ve yağışın bu akşam etkisini artıracağını belirterek, halka dikkatli olmaları uyarısında bulundu. 

Cumhurbaşkanı Akıncı görüşmelerini iptal etti

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da hükümet ortakları ile yapacağı haftalık görüşmeyi iptal etti.  Yetkililer zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmamasını istedi. 

Rum yönetimi sarı alarm verdi

Şiddetli yağışlar güney kesiminde de etkili oldu. Yağış sebebiyle Güney Kıbrıs Rum Yönetimi sarı alarma geçti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5