O şehirde tabela krizi! Hangi ismin kullanılacağı merak ediliyor...

Açıklamada, belediye hizmet binalarındaki tabelaların değiştirilmesinin oy çokluğuyla kabul edildiği bilgisi de yer aldı

O şehirde tabela krizi! Hangi ismin kullanılacağı merak ediliyor...

Tunceli Belediye Meclis'i belediye binalarındaki tabelalardaki 'Tunceli' isminin 'Dersim' olarak değiştirilmesine karar verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamada kararın oy çokluğu ile alındığı belirtildi.

Tunceli Belediyesi hizmet binalarındaki ismini 'Dersim' olarak değiştirilmesine karar verdi. Meclis toplantısında alınan karar belediyenin resmi internet sitesinden paylaşıldı. 

Açıklamada, belediye hizmet binalarındaki tabelaların 'Dersim Belediyesi' olarak değiştirilmesinin oy çokluğuyla kabul edildiği bilgisi de yer aldı.

Tunceli Belediyesi internet sitesinde yer alan meclis kararına ilişkin açıklama şu şekilde:

"Belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek yerine, 'Dersim' ibaresinin yazılması görüşülmesi sonucunda; Kentimizin kültürünü, tarihini ve inanç biçimini yaşatmak adına, belediyemiz hizmet binasında bulunan tabelalarda yazılı 'Tunceli' ibaresinin değiştirilerek, yerine 'Dersim' ibaresinin yazılması oy çokluğu ile kabul edildi."

2013 yılında belediyeye Dersim Belediyesi tabelası takılmış, 2017'de ise tekrar Tunceli Belediyesi tabelası konulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 22:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5