banner29

Selvi, son kulisi aktardı: 'Yeni bir durum değerlendirmesi yapacaklar'

Köşe yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkileriyle ilgili olarak "Yeni parti kurmak için gün sayan Abdullah Gül ve Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu için bunlar bir sürpriz olmamalı. Ama eylül ayıyla birlikte yeni bir durum değerlendirmesi yapacakları söyleniyor" dedi. Selvi, Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basına yansıdığı gibi yarım saat değil 1 saat 5 dakika görüştüklerini söyledi.

Gündem 05.08.2019, 21:36
Selvi, son kulisi aktardı: 'Yeni bir durum değerlendirmesi yapacaklar'

"Bayramdan sonra siyaset vites yükseltecek" diyen Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayramdan sonra sahaya ineceğini söyledi. Selvi, Erdoğan'ın yeni parti kuracakları konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nu memleketlerinde hedef alacağını ifade etti.

Selvi şöyle devam etti:. 

Erdoğan’ın Davutoğlu’nu Konya’da, Gül’ü Kayseri’de hedef alacağı söyleniyor. Erdoğan iki noktadan yüklenecek.

1- Ümmeti bölecekler.

2- Davaya ihanet ettiler.

Tabii ’Bu dava onları cumhurbaşkanı ve başbakan yaptı. Daha ne istiyorsunuz?’ diye kürsüden seslenecek.

Yeni parti kurmak için gün sayan Abdullah Gül ve Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu için bunlar bir sürpriz olmamalı. Ama eylül ayıyla birlikte yeni bir durum değerlendirmesi yapacakları söyleniyor.

Selvi, Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin basına yansıdığı gibi yarım saat değil 1 saat 5 dakika görüştüklerini söyledi. Uzun görüşmede erken seçim kararının çıkmadığını ifade eden Selvi, "Erdoğan-Bahçeli görüşmesi bir nezaket ziyaretinin öncesinde önemli bir görüşmeydi. Siyasete etkilerini önümüzdeki günlerde göreceğiz" dedi.

Selvi yazısında son bölümünde Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nde köklü bir değişiklik yerine pansuman tedbirler beklediğini dile getirdi.

Yorumlar (1)
Ihsan 2 yıl önce
hainlerin durumu ortada vatandaş değerlendiriyor nankörler den bu memlekete hayır gelmez.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?