banner30

banner29

Trump 4 eyalette sonuçlara itiraz ediyor!

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yapılan seçimlerde oy sayımında sona doğru yaklaşılırken Cumhuriyetçi aday Donald Trump kritik Georgia, Wisconsin, Michigan ve Pennsylvania eyaletlerinde seçim sonuçlarına itiraz etmeye hazırlanıyor.

Gündem 05.11.2020, 10:37
Trump 4 eyalette sonuçlara itiraz ediyor!

Trump, twitter'den yayınladığı mesajda, Kuzey Carolina, Georgia, Pennsylvania ve Michigan'da 'seçmenlerin oyunun korunması' için itiraz edeceğini duyurdu.

Wisconsin'de oylar yeniden sayılsın talebi

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanya ekibi, seçim yarışının kafa kafaya sürdüğü Wisconsin eyaletinde oyların yeniden sayılmasını talep edeceklerini açıkladı.

Trump'ın kampanya menajeri Bill Stepien, yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonuçlarının belirlenmesinde kritik önemde olan Wisconsin eyaletinin bazı bölgelerindeki oyların geçerliliğinden şüpheli olduklarını savundu.

Stepien, "Wisconsin'deki oyların yeniden sayılmasını talep edeceğiz." ifadesini kullandı.

Wisconsin'de şu ana kadar kullanılan oyların yüzde 98'i sayılırken, eyalette Demokrat Başkan Adayı Joe Biden Trump'ın yüzde 0,6 (20 bin) oy önünde görünüyor. Yasalar gereği, iki aday arasındaki fark yüzde 1'in altında olduğunda taraflar oyların yeniden sayılması talebinde bulunabiliyor.

Michigan'daki oy sayım işlemlerinin durdurulması için dava açıldı

Birçok oy sayım merkezine gözlem için yaptıkları talebin reddedildiğinin altını çizen Stepien, "Michigan'daki eyalet mahkemesinde, bize oy sayımı için gözlem için gerekli erişim verilene kadar oy sayım işlemlerinin durdurulması için dava açtık. Aynı zamanda halihazırda açılmış ve sayılmış oy pusulalarının da yeniden gözden geçirilmesini talep ediyoruz." ifadesini kullandı.

Ancak Trump kampanyası, Pennsylvania'daki oy pusulalarının Seçim Günü'nden sonra sayılmasına izin veren Yüksek Mahkeme kararına itiraz eden bir davaya mahkemeden müdahale etmesini istemeyi planlıyor. Yargıçlar seçimden önce temyizi hızlandırmayı reddettiler ve davayı alıp almayacağını düşünüyorlar.

'Pensilvanya yönetimi, postayla gelen oyların sayımını durdurmalı'

ABD Başkanı Donald Trump'ın seçim kampanya ekibi, seçim yarışında en kritik eyaletlerden Pensilvanya'da, oy sayım işlemlerinin durdurulması talebinde bulundu.

Trump'ın Kampanya Danışman Yardımcısı Justin Clark, "Yüksek Mahkemenin, yasalara aykırı biçimde postayla oyların kabul edilmesi süresini uzatması kararına karşı da dava açacağız." ifadesini kullandı.Yüksek Mahkemenin, yasalara aykırı biçimde postayla oyların kabul edilmesi süresini uzatması kararına karşı da dava açacağız." açıklamasında bulundu.

Bu eyaletteki süreçle ilgili 2 karar daha aldıklarının altını çizen Clark, "Demokrat seçim yetkililerine karşı, oy sayımını Cumhuriyetçi yetkililerden sakladılar. Şu anda tüm ülkenin gözü Pensilvanya'da ancak Pensilvanya yönetimi, postayla gelen oyların sayımını durdurmalı. Bu konuda da dava açtık." bilgisini paylaştı.

Yorumlar (1)
Francesca 8 ay önce
Sana iyi günler, şimdi çok mutluyum çünkü 12.000 € 'luk kredimi yeni aldım Bugün bu iyi şirketten, hızlı bir krediye ihtiyacınız varsa onlarla da iletişime geçebilirsiniz, şimdi bu e-posta yoluyla onlarla iletişime geçin: (info.acg3@gmail.com) veya whatsapp: +39 3510078186
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?