banner30

banner29

Ünlü Azeri iş adamı Mubariz Mansimov FETÖ'den gözaltına alındı

İstanbul’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında Azerbaycan kökenli ünlü iş adamı Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, gözaltına alındı.

Gündem 15.03.2020, 14:31
Ünlü Azeri iş adamı Mubariz Mansimov FETÖ'den gözaltına alındı

Milliyet'te yer alan habere göre, Palmali Grubun kurucusu Mubariz Mansimov Gurbanoğlu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör örgütü FETÖ nün finansal ayağı kapsamındaki soruşturmalar kapsamında hakkında yakalama ve gözaltı kararı çıkarıldı. Savcılık kararıyla harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele ekipleri Gurbanoğlu'nın evi ne yaptığı baskınla bu sabah kendisini gözaltına aldı.

İş yerinde ve evinde arama yapılan Gurbanoğlu Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Ünlü iş adamı FETÖ'nün kadrolarının işbaşında olduğu dönemde emniyete yaptırdığı karakollar ve yardımlarla gündeme gelmişti.

NASIL TANINDI?

Türkiye vatandaşı olduktan sonra Gurbanoğlu soyadını alan Mubariz Mansimov, 2010 yılında Türkiye'deki tek Bugatti Veyron aracına sahip kişi olarak tanınmıştı.

Yorumlar (1)
Anonim 13 ay önce
Erdoğan Azeri İş Adamın Tutuklamasın Doğru Yapmadı Azeri Türk Kardaşlığı Tamamen Pozuldu Azeride Türk Halkına Nifret Her Keçen Gün Artır
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?