banner29

'Yalvarıyorum' dedi ve Türk devlet derin aklına teklifte bulundu!

Siyaset bilimci Murat Bahadır Akkoyunlu, kaleme aldığı son yazısında Türk devleti derin aklına tavsiyede bulunarak, bu fırsatı tepmemesini istedi.

Gündem 25.04.2020, 18:02
'Yalvarıyorum' dedi ve Türk devlet derin aklına teklifte bulundu!

Dikkat çeken yazılara imza atan Habervakti yazarı Akkoyunlu, ''Şimdi sözümüz Türk Devlet Derin Aklına. Yalvarıyorum, lütfen yüzünü ve gönlünü HORASAN üstatlarına çevir.'' vurgusunda bulunduğu son yazısını takipçileriyle paylaştı.

İşte Akkoyunlu'nun söz konusu yazısı:

Deniyor ki " Devletin BEKASI için ne gerekiyor ise o yapılır "

SORU, devletin bekası için gerekli olanın ne olduğuna kim nasıl karar verecek ? Yapılanın doğru olup olmadığı nasıl bilinecek ?
Bize göre devletin yönetim mütearifesinin ( paradigma, değerler dizisi...) Hz. Muhammet Mustafa'ya(sav) HORASAN yoluna ayarlı olması, ŞAMBALA çıfıt iblis çetesinin kraliyet davranışından arınmış ve uzak olunması şarttır.
Bunun için Horasan erkanına göre yetişmiş bilim insanlarına, ( ulema, ÜSTAT, bir bilen bilirkişi )  kamu görevlisi yetkili ve sorumlu kadrolara sahip olmak gereklidir.

Bunu başaranlar tüm insanlık için güven, refah ve mutluluk ortamını inşa eden bir devlet yönetimi gerçekleştirebilirler.

TERCİHİMİZ değerimizi oluşturuyor. Devlet yönetim aklı olarak yüzümüzü, yönümüzü HORASAN muhteviyatına döndürdüğümüzde yüceldik, ışık olduk, yücelttik. Sırtımızı Horasan mütearifesine dönüp, yönümüzü kraliyet uygulama ve mantığına, şambalaya döndürdüğümüzde çürüdük, çöktük, yıkıldık. Bunu Bilge Tonyukuk' tan da öğrenebiliriz. Şimdi de yine Risalet, Horasan muhtevası ile Kraliyet, saltanat tavrı arasında bir tercih yapma durumundayız.
Önümüzde ki en büyük hatta TEK  ENGEL İslami GÖRÜNÜŞLÜ fakat şambala kraliyet tavır ve davranışı TAKLİTÇİSİ ulema ve umeranın ( memur, bürokrasi, kamu yetkilisi) devlet yönetiminde etkin olmasıdır.

Sözün burasında merhum ve inşallah mağfur Aliya İzzet Bekoviç büyüğümüzün çağlar üstü ikazını hatırlayalım. Ne buyurmuştu,

"Savaş ölünce değil, düşmanla BENZEŞİNCE kaybedilir "

Kral devletin bekası bahanesi ve iktidarını güçlendireceği ZANNI ile şambala usulü birtakım uygulamalar yapmak istediğinde, yapıp ettiğini halk nezdinde meşrulaştırmak için FETVA ya ihtiyaç duyar. Bu fetvayı vermeyen İmam Ebu Hanife'yi (ra) zindanda KIRBAÇ altında katletirir. Şehit eder. HALİFE ?! bunu devletin bekası için (mi) yapmıştır ! Sorsanız " evet" diyecektir de, bu yaptığı devletin YIKILIŞIN da temel sebebini oluşturmuştur.
Kral devletin bekası için kardeşlerini öldürtmesi gerektiğine, devletin bekası için bunun şart olduğuna inandırılır. Buna FETVA verecek HOCA ?! larda kamu hizmetinde yetkili kılınır ve kundaktaki bebeğinden delikanlı çağda olanlarına kadar kardeşleri katletmenin İSLAMİ bir davranış olacağı fetvası da üretilir, İÇTİHAT yapılır ?!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?