Yılmaz: Ergenekon çetesi teröristtir!

Ergenekon davası hakkında verilen kararları eleştiren ilahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, ''Ergenekon çetesi teröristtir.'' ifadesini kullandı.

Yılmaz: Ergenekon çetesi teröristtir!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi analiz ettiği Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta da çarpıcı açıklamalar yer aldı.

ERGENEKON ÇETESİNİN HEDEFİ NEYDİ?

''İnsan hak ve hürriyetlerini gaspeden herkes teröristtir, Kur-an'a göre...'' diyen Yılmaz, ''İnsanlar ya Allah yolunda ya da tağutun yolunda mücadele ederler. Tağut nedir? Hak ve hürriyetleri gasp eden eşkiyadır. Ergenekon çetesi de teröristtir. Ergenekon çetesinin hedefi neydi? Türkiye'de insanların sandık hürriyetlerini gaspetmekti.'' dedi.

PEYGAMBERLER DARBECİLERLE MÜCADELE ETTİ

Açıklamalarına devam eden Yılmaz,''Darbe, İslam'da domuz eti yemek gibi haramdır. Darbeyle İslam gelmez, darbeyi İslam yasaklar. Darbecileri Kur'an melun ilan etmiştir. Bütün peygamberler darbeyle gelen güçlerle mücadele etmiştir. Bütün peygamberler o dönemin firavunlarının getirdiği yasaları ortadan kaldırmıştır.'' dedi.

Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5