CHP’de Ekrem İmamoğlu eliyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı başlatılan “değişim” adı altında “darbe girişimi” video konferans toplantısının patlamasıyla zirveye çıktı. Kılıçdaroğlu tüm bu yaşananları katıldığı bir televizyon programında yorumladı. Kılıçdaroğlu, "CHP'nin değişime değil yenilenmeye ihtiyacı var." dedi.

Bu durum "CHP'de kaset savaşları mı başladı?" sorusunu akıllara getirdi. Zira Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na rakip olanlar kaset kumpasıyla bir bir devre dışı bırakılmıştı. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesinde TBMM'de yaptığı son grup toplantısında gözyaşlarına boğulan Özgür Özel ve Engin Özkoç, İmamoğlu'nun gizli toplantısına katıldı.

Fatih Erbakan'dan faiz açıklaması! Borçlanmaktan kurtulacağız ki... Fatih Erbakan'dan faiz açıklaması! Borçlanmaktan kurtulacağız ki...

CHP'li Özgür Özel, kendini savundu, istifa etmeyeceğini söyledi ve "Konuşmaya devam edeceğim" dedi. Engin Özkoç ise "Değişim insanların talebidir, İmamoğlu ile görüşüyorum" dedi.

KILIÇDAROĞLU'DAN İMAMOĞLU'NA YANIT: CHP'NİN DEĞİŞİME DEĞİL YENİLENMEYE İHTİYACI VAR

CHP'de Kılıçdaroğlu'na karşı yaşanan bu vahim "değişim" söylemli "darbe" girişimi büyük yanı uyandırdı. Kılıçdaroğlu tüm bu yaşananları katıldığı bir televizyon programında yorumladı.

Kılıçdaroğlu, "Değişmeyen hiçbir şey yok. Her şey değişir, mevsimler, insanlar, moda, ders kitapları bilim değişir. Felsefenin değişmesine gerek yok, aynen devam edecek. CHP'nin değişime değil yenilenmeye ihtiyacı var. 100 yılık bir partiyiz, geleneğimiz değişmez" dedi.

Haber7