banner30

banner29

Çağın Firavunlarından Skandal Açıklama: Yere ve Göğe Biz Hükmediyoruz!

ABD Başkanı, Kuzey Kore'nin nükleer denemeleri kaynaklı diplomatik krizin ana gündem maddesi olacağı Asya turuna bugün Japonya ile başladı.

Siyaset 08.11.2017, 18:44 08.11.2017, 18:44
Çağın Firavunlarından Skandal Açıklama: Yere ve Göğe Biz Hükmediyoruz!
ABD Başkanı Trump, ABD'nin hafife alınmaması gerektiği konusunda uyardı. Trump, Kuzey Kore halkıyla ilgili olarak ise "Sıcak kanlılar, dünyanın bildiği ve anlayabileceğinden çok daha sıcak insanlar" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 'Kuzey Kore gölgesindeki' ilk Asya turuna başladı. Ziyaretin ilk ayağı olarak Japonya'ya giden Trump, başkanlık uçağı Air Force One’da, Amerika’nın Sesi Beyaz Saray muhabiri Steve Herman’ın ‘Kuzey Kore halkına bir mesajınız var mı?’ sorusuna şöyle yanıt verdi: "Bence harika insanlar. Çok çalışkanlar. Sıcak kanlılar, dünyanın bildiği ve anlayabileceğinden çok daha sıcak insanlar. Harika insanlar. Umarım her şey herkes için çözümlenir. Bu insanlar ve herkes için çözüm üretebilirsek muhteşem bir şey olur."

"Göğe ve yere hükmediyoruz"


​Sputnik'in aktardığına göre Trump, başkent Tokyo yakınlarındaki ABD'nin Yokota Hava Üssü'nde yaptığı konuşmada askerlerini övdü ve 'ABD halkını hafife alan ulusları' uyardı. Trump şunları söyledi: "Göğe, deniz, karaya ve uzaya hükmediyoruz. Tek sebebi, en iyi ekipmanın bizde olması değil…

Bizde ekipmandan fazlası var, en iyi halk bizde. Bağlılığınız ve uzmanlığınız sizi dünyamız tarihindeki en korku salan güç yapıyor."

Trump "Kimse, hiçbir diktatör, rejim ve ulus, Amerika'nın direncini hafife almamalı.

Geçmişte bazen bizi hafife aldıkları oldu. Bu, kendileri için pek hoş olmadı, değil mi?" vurgusu yaptı.

Trump 13 gün sürecek Asya ziyaretinde Güney Kore, Çin ve Vietnam ve Filipinler'e gidecek.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?