banner30

banner29

Nurettin Canikli: Kim Bilir Belki Yarın Belki Yarından da Yakın

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Afrin'e yönelik operasyon olasılığına ilişkin soruları, "Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın" diyerek yanıtladı.

Siyaset 28.11.2017, 07:53 28.11.2017, 07:53
Nurettin Canikli: Kim Bilir Belki Yarın Belki Yarından da YakınMilli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Başbakan Binali Yıldırım-İngiltere Başbakanı Theresa May'in görüşmesinin ardından Londra'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İdlib'te planlandığı gibi gözlem noktalarının oluşturulduğunu aktaran Canikli, "Soçi ve Astana Cenevre'ye alternatif değil. Türkiye'nin girişimiyle bölgede can kayıplarının büyük ölçüde azaldı." diye konuştu.

Milli Savunma Bakanı Canikli, Afrin'e olası operasyonla ilgili, "Kim bilir belki yarın belki yarından da yakın." dedi.

Rusya'dan alınacak S-400 füze savunma sistemi de gündeminde olan Canikli, "Bütün kontrol bizde. NATO için bir tehdit oluşturmayacak" ifadelerini kullandı.

İngiltere ile birlikte yürütülen TF-X milli muharip uçağı projesinde de gecikme olmayacağını söyleyen Canikli prototipin 2023'te havalandırılmasının hedeflendiğini anlattı. Bakan Canikli projede teknoloji transferinin gerçekleştirilmesinin Türkiye için öncelikli olduğunu söyledi.


TRT HABER

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?