Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü, Mantık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Ahmet Kavlak, ateizmin argümanlarını cevap verdi.

Bilimler Işığında Yaratılış YouTube kanalında yayımlanan videoda, propaganda yayımları-özellikle internet ortamında- her geçen gün artan ve genç dimağları hedef alan atesit düşünce ve evrim teorisinin argümanlarına cevaplar verildi. Doç. Dr. Kasım Takım'ın sorularını yanıtlayan Kavlak, söz konusu argümanların mantığa aykırı yanlarını ortaya koyarak agnostik düşüncenin aksak metodolojisine dikkat çekti. 

Kavlak, "Ateizm; bir tek tanrıyı kabul etmeyen bununla beraber atomların her birisine tanrı sıfatlarını veren bir dindir" değerlendirmesinde bulundu. 

Ayrıca videoda, ateizmin temel teoremlerinden evrim de yine bu düşüncelerin kendi argümanlarıyla değillendi.

Kavlak, milli ve manevi müfredatta "evrim" teorisin yerine ikame ettirilen "Yaratılış"ın akli ve mantıki yaklaşıma uygunluğunu açıklarken;  'gerçek ve hakikat', canlı tanımı, doğru ve yanlış, evrim, sistemin varlığı, 'yaratıcının yokluğu' sonucuna varan önermelerin bozukluğunu okurlarına aktardı.

"Ateistler Allah yok demekle her bir varlığa ilahlık yüklüyor. Yok'un yokluğu kanıtlanamayacağı için Ateizm tam bir akıl tutulmasıdır."