'Zaferler ayı'nda yoğun mesai!

Ağustos ayını zaferler ayı olarak tanımlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu ayda yoğun bir tempo ile çalışacak.

'Zaferler ayı'nda yoğun mesai!

İlk teşekkür ziyaretini hafta sonu baba ocağı Rize’ye yapacak olan Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünde yapılacak kutlamalar için 26 Ağustos’ta Malazgirt’te olacak.

Erdoğan’ın, Devlet Bahçeli ile katılacağı kutlamalarda ilk olarak Ahlat'taki Selçuklu Meydan Mezarlığı’nı ziyaret etmesi planlanıyor. Erdoğan’ın burada, geçen yıl yapılması talimatını verdiği ‘Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ndeki inşaat çalışmalarını da incelemesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sonrasında Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü kutlamalarıiçin Muş'un Malazgirt ilçesine geçecek.

ZAFER BULUŞMASI

Erdoğan'ın programının devamında 30 Ağustos var Zafer Bayramı için ilk olarak Anıtkabir'e gidecek. Daha sonra Beştepe'de tebrikleri kabul edecek.Cumhurgbaşkanı Erdoğan’ın 30 Ağustos akşamı ise Beştepe’de şehit yakınları, gaziler ve siyaset, iş, spor, sanat camiasından isimlerin katılacağı bir resepsiyon vermesi bekleniyor

Erdoğan, Kurban Bayramı için yayımladığı mesajda ağustos ayının Türk tarihinde zaferler ayı olduğunu söyleyerek, “İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz” demişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5