Erbakan'dan tarihi 'faiz' konuşması: Komünizm çöktü diye...

Milli Görüş Hareketi'nin lideri Necmettin Erbakan, Arafat'ta yaptığı tarihi konuşmada faizle ilgili açıklamaları bugün halen daha tazeliğini koruyor.

Erbakan'dan tarihi 'faiz' konuşması: Komünizm çöktü diye...

Geçmiş yıllarda Arafat’ta hacılara seslenen Milli Görüş Hareketi'nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, önemli uyarılarda bulunmuştu. Sözlerinin başında Hz. Muhammed (SAV)’in Veda Hutbesi’nde buyurduğu ‘Faizin her çeşidi kaldırılmıştır’ ifadelerini hatırlatan Erbakan, Müslümanları faiz konusunda uyarmıştı.

Konuşmasında faizin insanlara sadece zulüm getireceğini belirten Erbakan, “Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz” demişti.

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Arafat’ta yaptığı konuşmada “Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur. Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün” demişti.

Erbakan’nın Arafat’ta yaptığı konuşmanın ilgili bölümü şu şekilde:

"Sakın komünizm çöktü diye, faizci kapitalistlerin arkasına düşmeyin. Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur. Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Sakın bu yola sapmayın. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün. Neden bu açıklamayı yapıyorum? Şimdi bak, bu Arafat’a gelip bu Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz. Bak ben siyaset yapmıyorum. Yoksa sen Hacca geleceksin. Burada ‘Lebbeyk Allâhümme Lebbeyk, Lebbeyke lâ Şerîke leke Lebbeyk, İnnel hamde vennimete leke vel mülk, Lâ şerîke lek’ diyeceksin sabahtan akşama kadar. Ondan sonra gideceksin batıl nizamlardan fayda umacaksın. O zaman burada yaptığın Haccın hiçbir kıymeti olmaz."

Milli Gazete

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2019, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5