Macron köşeye sıkıştı!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, iş bulmaya çalışan bir gençle karşı karşıya geldi. Cumhurbaşkanı, genç işsizle yaptığı sohbet sonunda bolca eleştirilere maruz kalacak gibi görünüyor.

Macron köşeye sıkıştı!
Le Figaro'dan Arthur Berdah'ın haberine göre, Emmanuel Macron'un Elysee'de yürüyüş yaptığı esnada genç bir işssizle yaptığı sohbette karşılaştığı cümlelerden dolayı muhalefetten çok sert eleştiriler gelecek gibi görünüyor. Elysee sarayı'nın bahçesinde, kaleyi gezmeye gelen binlerce ziyaretçiyi selamlamak için durduğunda, 25 yaşındaki genç işssiz bahçecilik ile ilgili bir bulmaya çalıştığını fakat sektöründe hiçbir iş bulamadığı için onu eleştirdiğini söyledi.

İşsiz genç, cumhurbaşkanından önce onun soracağı soruları kendine sorup cevapladı. “ İş bulma kurumuna kayıtlımısınız “ evet. ” İstihdam merkezi, RSA, hepsine… , Cv ler gönderdim, tavsiye mektupları verdim fakat hiçbir şey yok. ” genç adam bu soru-cevaptan sonra herkesi gülümsetti.

Macron başka işlere bakmasını tavsiye etti, otel, restoran ve kafeler gibi. Buralarda garsonluk vs. gibi işler bulabileceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5