banner29

Trump: Huawei ile iş yapmayacağız!

ABD Başkanı Trump, ABD'nin Çin ile ticaret müzakereleri konusunda; "Çin'le konuşuyoruz ve çok iyi geçiniyoruz ancak anlaşma yapmaya şu anda hazır değiliz. Huawei ile ise iş yapmayacağız, bu konuda gerçekten kararımı verdim" dedi.

Dünya 10.08.2019, 14:34
Trump: Huawei ile iş yapmayacağız!

ABD Başkanı Donalt Trump ülkesinin Çin ile görüşmelerini sürdürdüğünü ama ticari bir anlaşmaya henüz hazır olunmadığını ifade etti.

Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

ÇİN HAZIR BEN HENÜZ HAZIR DEĞİLİM

Trump, "Çin'le konuşuyoruz ve çok iyi geçiniyoruz, ancak anlaşma yapmaya şu anda hazır değiliz. Çin bir şeyler yapmak istiyor ama ben henüz yapmaya hazır değilim." dedi.

HUAWEİ İLE İŞ YAPMAYACAĞIZ

Trump ayrıca, ABD'nin Çinli Huawei ile çalışmayacağını belirterek, "Huawei ile iş yapmayacağız, bu konuda gerçekten kararımı verdim." ifadesini kullandı.

ABD Hazine Bakanlığı, önceki gün yaptığı açıklamayla Çin'i "döviz manipülatörü" olarak ilan etmişti. Çin ve ABD'nin bir yılı aşkın süredir yürüttüğü müzakerelerin 11'incisi mayıs başında ABD'de yapılmıştı. Çin'in başmüzakerecisi Başbakan Yardımcısı Liu Hı, ABD'deki müzakerelerden eli boş dönmüştü.

KUZEY KORE LİDERİNDEN YENİ MEKTUP

Öte yandan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'dan yeni bir mektup aldığını dile getiren Trump,

mektup için "Çok olumlu bir mektuptu." ifadesini kullanan Trump, "Sanıyorum yeniden bir görüşme yapacağız. 3 sayfalık, baştan sona çok güzel bir mektup gönderdi." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?