banner30

banner29

Siyonist İsrail, Filistinlilere karşı kullanımı yasak olan domdom kurşunu ile saldırmaya devam ediyor

Uluslararası hukuka göre kullanımı yasak olan ve Uluslararası Ceza Mahkemesi tarafından savaş suçu olarak yer alan domdom kurşununu İsrailli askerler bu mermileri işgal ettikleri bölgelerde silahsız gösteri yapanlara kullanmaya devam ediyor.

Filistin 22.05.2020, 21:04 22.05.2020, 21:20
Siyonist İsrail, Filistinlilere karşı kullanımı yasak olan domdom kurşunu ile saldırmaya devam ediyor

Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanığını ilan etmesini protesto etmeye devam Filistinlilere İsrail işgal güçlerinin saldırıları devam ediyor.

Filistin Kızılay yetkilileri, Bata Şeria'da Filistinli gençler ve İsrail güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda   bugüne kadar çok sayıda Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

Tulkarim'deki çatışmalarda da Filistinli bir gencin gerçek mermiyle ayağından ve bir başka gencin de domdom kurşunuyla omuzundan yaralandığı bildirildi.

Nablus kentinde Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında birkaç noktada çatışmalar yaşandı. Filistinli gençler Havara kontrol noktası yakınlarında otomobil lastikleri yaktı ve işgal askerlerine taşla kaşılık verdi.

Gazze Şeridi'nin doğusunda ve kuzeyinde sınıra yakın bölgelerde düzenlenen gösterilere işgal güçleri gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla müdahalesi sonucu çok sayıda Filistinli yaralandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?