Kazada gözden kaçan detay!

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında, Uzunköprü- İstanbul Halkalı seferini yapan yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi...

Kazada gözden kaçan detay!
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında, Uzunköprü- İstanbul Halkalı seferini yapan yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi.

Araç ile ulaşımın çok zor olduğu belirtilen bölgeye, ambulans helikopter sevk edildi. Kaza sonucunda ilk belirlemelere göre 24 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Kazanın ardından Bakanlıklar ve Valilik sorumluluğu hava muhalefetine bağlasa da tren yolunun 1 Mayıs 2018 tarihine kadar bakım nedeniyle kapalı olduğu ortaya çıktı.

Uzun süre boyunca bakımda kalan tren yolu için vatandaşların şikayetinin artmasının ardından açıldığı öğrenildi.

Vatandaşın aylardır beklediği tren seferleri 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda başlatıldı. İlk sefer saat 08.30’da Halkalı’dan hareket etti. Halkalı-Uzunköprü arası ulaşım 3.5 saat olarak planlanıyordu.

Daha yeni bakımı yapılan tren yolunda birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kazanın sebebi ise uzman incelemelerinin sonucunda ortaya çıkacak.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5