Kırmızı bültenle aranıyordu Türkiye'ye getirildi!

Son dakika haberine göre kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılan ve Bulgaristan'da yakalanan Çiftlik Bank'ın beyin takımında yer alan Düzgün Genç, Türkiye'ye getirildi.

Kırmızı bültenle aranıyordu Türkiye'ye getirildi!
Çiftlik Bank'ın beyin takımından olan Genç'in Bakırköy Adliyesi'ndeki işlemlerinin ardından Kartal Adliyesi'ne gönderileceği bildirildi.

DÜZGÜN GENÇ KİMDİR?

Düzgün Genç Çiftlik Bank’ın beyin takımında bulunuyor. Binlerce kişiyi 1 milyar liradan fazla dolandıran Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın ve kardeşi Fatih Aydın'ın ardından, vurgunun yapıldığı tüm sistemin yazılımcısının da kim olduğu ortaya çıktı. Çiftlik Bank sisteminin yazılım işlerinden sorumlu olan Cudi Cumhur Yurdakul, 'beyin takımı' olarak değerlendirilen listede de yer alıyor.

3 KİŞİ TUTUKLANDI

ÇİFTLİK Bank soruşturmasıyla ilgili şu ana kadar Çiftlik Bank Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Çolak, Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın eşi Sıla Aydın ve emekli öğretmen Hamza T. olmak üzere üç kişi tutuklandı. Aydın’ın 11 milyon lira gönderdiği iddia edilen Hamza T.’deki paraya da el konuldu. Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında dün de 19 kişi göz altına alındı. Tutuklanan isimlerden Cafer Çolak, ifadesinde güvenlik görevlisi olarak başladığı şirkette yönetici olduğunu ve durumdan haberi olur olmaz istifa ettiğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5