Ömer Çelik: Dava açacağız!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başkan Erdoğan'a söylediği sözler için "Dolar baronları diyor. Dava açın diyor ben bunu ispat edeceğim diyor. Peki dava açacağız, ispat et bakalım göreceğiz." dedi.

Ömer Çelik: Dava açacağız!
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenerek, "Dolar baronları diyor. Dava açın diyor ben bunu ispat edeceğim diyor. Peki dava açacağız, ispat et bakalım göreceğiz." dedi.

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları:

"EN BÜYÜK GÜÇ MİLLETİMİZİN VERDİĞİ GÜÇTÜR"

İçinde bulunduğumuz süreci aşabileceğimizi vatandaşımız net bir şekilde görmektedir. Desteğini sürdürmektedir. Hükümetimizin tedbirlerinin uygulanması ile varacağımız sonucun vatandaşımıza yansıyacağını göreceğiz. En büyük güç vatandaşımızın verdiği destektir.Kapsamlı bir şekilde konuştuk.

Ekim ayında geleneksel AK Parti kamplarından birini gerçekleştireceğiz. Buna çok önem veriyoruz. Yeni dönemin ilk kampı olacak. Çok önemli bir platform

"İTTİFAKIN SÜRDÜĞÜ AÇIK VE NET VURGULUYORUZ"

Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermektir, toplumsal taleplere duyarlı olmaktır. Bu çerçevede bir değerlendirme yapıldı. Her seçimin başka değerlendirmesi oluyor. Sayın Bahçeli ve Cumhurbaşkanımızın arasındaki görüşmeler son derece olumlu. Bu günlerde yeni bir görüşme her an olabilir. İttifakın sürdüğünü açık ve net vurguluyoruz. Yerel seçimlerle ilgili nasıl bir mekanizmaya dönüşecek herhangi bir karar yoktur.

"AF İLE İLGİLİ YENİ BİR DEĞERLENDİRME YOK"

Af ile ilgili daha önce açıkladığımızın çerçevesinde duruyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı'mız Kırgızistan dönüşü açıklama yaptı. Yeni bir değerlendirmemiz yok, pozisyonumuzu koruyoruz. Gündemimize almadık

"KAZANDIĞI DAVA YOK, MAN ADASI DAVASINI KAYBETMİŞTİR"

Dolar baronları diyor. Dava açın diyor ben bunu ispat edeceğim diyor. Peki dava açacağız, ispat et bakalım göreceğiz. Daha önce biliyorsunuz daha önce dava açtı, kaybetti. "Bana açılan bütün davaları kazandım" diyor. Kazandığı dava yok. Man Adası davasını kaybetmiştir. Bunların bilgileri açıktır.

"NİHAYETİNDE BİR GENEL BAŞKANDIR"

Nihayetinde bir genel başkandır. Ve maalesef sürekli her sözünü "bunu yapmazsanız namertsiniz" gibi... Modern siyasi tarihimizin en üslupsüz siyasetçisi olma rekorunu kırmak üzeredir. Bu kadar üslupsuz şekilde bu kavramları kullanması, sonuçta da haksız olarak ortaya çıkması bunu net şekilde gösteriyor.

"CHP TABANI DAHA İYİSİNE LAYIK"

Biz CHP tabanının daha iyisine layık olduğunu düşünüyoruz. Diktatörlükten, tek adamlıktan bahsediyor. Diktatörlerin temel özelliği şudur. Kendi halklarına karşı tankın topun arkasına saklanırlar. Bizim genel başkanımızsa 15 Temmuz gecesi tankın topun önüne çıkmıştır. O gün tankların güvenli geçiş imkanı verdiği kimdir? Sayın Kılıçdaroğlu'dur.

"O GÜN TANKLARIN ÖNÜNE ÇIKAN KİM?"

Şunu görmesi lazım. Diktatörlerin temel özelliğinin halktan destek almamak olduğunu, halktan kopmak olduğunu iyi anlaması lazım. O gün tankların önüne çıkan kim? Sayın Cumhurbaşkanımız. O gün darbecilerin güvenli geçiş yoluyla kaçıp gitti? Kılıçdaroğlu.
Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5