banner29

Avukatlar koronavirüsü takmadı! İç içe baro eylemi...

Avukatlık yasası ve baroların yapısına ilişkin yapılması beklenen değişikliği protesto etmek amacıyla Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde, 'Savunma Mitingi' düzenlendi.

Gündem 30.06.2020, 21:18
Avukatlar koronavirüsü takmadı! İç içe baro eylemi...

Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) sunuldu. Düzenlemeye karşı çıkan avukat ve baro başkanları, Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde 'Savunma Mitingi' gerçekleştirdi.

YÜZLERCE AVUKAT

Saat 12.30'da başlaması planlanan miting, bazı avukatların polis bariyerinden içeri alınmaması sebebiyle gecikmeli olarak başladı. Avukatların çoğu maskesini taksa da sosyal mesafe hiçe sayıldı, kalabalık dikkatlerden kaçmadı.

"BİR HAYKIRIŞ, BİR KARARLILIK"

Mitingde konuşan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, "Bu işin seçimi yok, bu işin genel kurulu yok. Bu ülkenin avukatları olarak Meclis'e verilen teklifin evrensel hukuk kurallarına uygun olmadığını söyleyerek geldik. Buradan Ankara'ya gönderilen mesajlar aslında biziz. Bir haykırış, bir kararlılık, bir direnç, bilinç götüreceğiz Ankara'ya. Yapmayın, bölmeyin bizi dedik. Tıpkı burada olduğu gibi bütün görüşler birleşerek söyledik bunu. 80 baro bir araya gelerek söyledik. İki kez deklarasyon yayınladık. İmza attık çekin bu teklifi dedik." dedi.
 

Yorumlar (1)
UĞUR 9 ay önce
yalan ordusu, size güvenip de suç işlesem bir sıkıntı olur mu acaba,yada size güvenip de hakkımı arasam, ALLAH bu milleti size muhtaç etmesin, kuyunuz da boğulun, adliye köşelerinde hayatınız son bulur inşAllah, abdullah ibni sebe kafalılar
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?