banner30

banner29

Yunanistan'dan skandal çağrı! Türkiye'yi AB'ye şikayet etti!

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İstanbul’daki Ayasofya Camisi’ne yeniden müze statüsünün verilmesi gerektiğini belirtti.

Gündem 24.02.2021, 23:19
Yunanistan'dan skandal çağrı! Türkiye'yi AB'ye şikayet etti!

Dendias, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’nin video konferans yoluyla düzenlenen oturumunda, Yunanistan için özel önem taşıyan bir konuya da değinmek istiyorum, kültürel haklara tam uyulması. Tüm ülkeler, siyasi, ekonomik, kültürel sistemleri ne olursa olsun, kültürel anıtların statüsünü değiştirmekten kaçınmalı” diye konuştu.

Anıtın statüsünün değiştirilmesi için önce ilgili toplulukların onayını almanın, BM ve UNESCO gibi kurumlar dahil ilgili taraflara önceden bilgi vermenin zorunlu olduğunu savunan Dendias, “Diğer şeylerin yanı sıra, Ayasofya anıtının camiye dönüşmesini kastediyorum. Bu, kültürel mirasa saygı kavramına aykırı. Biz, diğer uluslararası örgütler ve kurumlarla birlikte, bu anıta eski statünün geri verilmesini talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

Yorumlar (1)
Filozof 2 ay önce
MÜLTECİ Anlaşması ve Maliyeti - VİZE Serbesti sözü - FETÖ - Çözüm süreci - Başkanlık Sistemi Akdeniz - EGE Adalarını Kayacık Adacıklar diyerek sahipsiz bıraktık - Sonra Yunanistan’a Hediye verdik ...
Ne istedinizde vermedik ve Sonra Kandırıldık...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?