banner29

Temel Karamollaoğlu: Racon Memura Kesildi!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kızılcahamam Kampı öncesi memur maaş zammını değerlendirdi. Memur ve memur emeklilerinin çok daha fazlasını hak ettiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Yüzde 7 büyüdüğü iddia edilen Türkiye’de kamu çalışanlarına düşen pay bu olmamalıydı. " dedi.

Siyaset 23.08.2017, 12:28 23.08.2017, 12:28
Temel Karamollaoğlu: Racon Memura Kesildi!
Memur ve memur emeklilerinin çok daha fazlasını hak ettiğini vurgulayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Yüzde 7 büyüdüğü iddia edilen Türkiye’de kamu çalışanlarına düşen pay bu olmamalıydı. Enflasyonun altında kalan her artış memuru daha da fakirleştirmektedir. Maalesef memur bir kez daha enflasyona ezdirilmiştir. Güncel ifadesiyle söylemek gerekirse racon memura kesilmiştir.

Günlerdir süren ve birçok tartışmalara neden olan kamu çalışanları 4’üncü dönem toplu sözleşmesi dün atılan imzalar ile sona erdi. Kamu çalışanlarını temsil eden Memur-Sen’in 2018 yılı için verdiği yüzde 10+6 teklifine karşı hükümet memura yüzde 4+3,5 zammı uygun gördü. Enflasyonun altında kalan zam oranları ise memurların yüzünü güldürmedi.

Kamu çalışanları ile memur emeklilerine yapılacak zamlar hakkında hükümet ve sendikalar anlaşmaya vardı. Maaşlara 2018’in ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 3,5 zam öngörülürken 2019’un ilk 6 ayı için yüzde 4, ikinci 6 ayı için yüzde 5’lik zam yapılacak.

MİLLİ GAZETE
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?