banner29

X-ray'de ortaya çıkan gerçek

Mahkumların röntgen filminde cep telefonu ve şarj cihazı çıktı.

Yerel Haberler 18.06.2008, 01:16 31.07.2019, 17:17
X-ray'de ortaya çıkan gerçek

Bayrampaşa Cezaevi‘nden Maltepe Cezaevi‘ne nakledilen bazı mahkumların vücutlarına sakladıkları, cep telefonu, SIM kart ve şarj cihazı, X-Ray kontrolüne takıldı. Görevlilerin şüphelenmesi üzerine röntgen filmi çekilen mahkumların vücutlarında tespit edilen cep telefonları ve şarj aletleri, görenleri şaşkına çevirdi.

Edinilen bilgiye göre, 6 Haziran‘da boşaltılmasına başlanan Bayrampaşa Cezaevi‘ndeki yaklaşık 600 tutuklu ve hükümlü, Maltepe Cezaevi‘ne nakledildi. Yeni yerlerinde mahkumlar tek tek X-Ray cihazından geçirildi. Bu sırada, bazı muhkumlar tekrar tekrar cihazdan geçirildi ancak X-Ray yine ikaz verdi. Tamamen soyundurulduktan sonra cihazdan geçirilen mahkumların geçişi sırasında ikazın devam etmesi üzerine jandarma, mahkumları Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne götürdü. Röntgen filmleri çekilen tutuklu ve hükümlülerin vücudunun iç kısmında cep telefonu, SIM kart ve şarj aleti bulundu.

Doktor müdahalesiyle vücuttan çıkartılan cep telefonlarına el konuldu. Bu arada, bir tutuklunun karnında ise mermi çekirdeği tespit edildi. Vücudunda cep telefonu tespit edilen tutuklu ve hükümlü arasında yabancı uyrukluların da bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan jandarma yetkilileri, bu tür yöntemlerle daha önce de karşılaştıklarını söyledi. 

Akıllara durgunluk veren yöntemlerle cezaevine cep telefonu sokmaya çalışan tutuklu hükümlüler hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?