banner29

İsrail'de dev kriz! İstanbul ve Ankara'da da kapatıldı...

İsrail'in bütün dünyadaki diplomatik temsilcilikleri bugün kapandı. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen seçim sonrasında siyasi krizin bitmek bilmediği İsrail'de, Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı'nın diplomatlara ve ataşelere verilecek bütçede kesintiye uğratması sonunda bu yola başvurduklarını açıkladı.

Dünya 30.10.2019, 11:11 30.10.2019, 12:13
İsrail'de dev kriz! İstanbul ve Ankara'da da kapatıldı...

İsrail, dünya genelindeki bütün diplomatik temsilciliklerinin bugün hizmet vermeyeceğini duyurdu. Karar kapsamında kapatılan diplomatik temsilciliklerde bugün işlem yapılamayacak.

İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu tarafından paylaşılan mesajlarda, grev dolayısıyla temsilciliklerin kapatıldığı açıklandı. İsrail Ekonomi Bakanlığı, diplomatların ve askeri ataşelerin bütçesini azaltırken harcamaları da kısma kararı almıştı. Bu karar sonrasında harekete geçen İsrail Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı, ülke dışındaki temsilciliklerini bir günlüğüne kapatarak greve gitme kararı aldı.

TÜRKİYE'DEKİ ELÇİLİK VE KONSOLOSLUK DA KAPALI

Bu kapsamda İsrail'in İstanbul'daki Başkonsolosluğu ve Ankara'daki Büyükelçiliği'nin de kapalı olması sebebiyle hem İsraillilere hem de Türklere hizmet vermeyecek

Yorumlar (1)
YAAA 2 yıl önce
Öyle bi başlık atıyorsunuz ki. gören ömür boyu kapandı zanneder :)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?