banner29

Haçlı -Siyon terörüne karşı Müslümanlar Ayasofya'da toplanıyor!

Müslümanlar bugün saat 14:30'da Ayasofya camii önünde toplanacak.

Gündem 16.03.2019, 13:54 16.03.2019, 14:09
Haçlı -Siyon terörüne karşı Müslümanlar Ayasofya'da toplanıyor!

İşte yapılan ortak açıklama;

Yeni Zelanda’nın Christ Church kentinde iki camiye, Cuma namazı kılındığı esnada silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan Brenton Tarrant, acımasız saldırıyı sosyal medyada canlı yayınla paylaştı. Cuma namazı sırasında düzenlenen saldırının ardından bölgede okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi. Saldırıya ilişkin üçü erkek biri kadın 4 kişi gözaltına alındı.

Yeni Zelanda, Christchurch kentinde El-Nur camiinde başlayan saldırı, saldırganın buradan ayrılıp 5 km ileride bulunan Linwood camisinde yarım saatten fazla devam etti. Düzenlenen saldırılarda 49 kişinin şehit olduğu, 48 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kendisini “İngiliz asıllı bir ailenin Avustralya’da doğmuş” bir çocuğu olarak tanımlayan 28 yaşındaki Brenton Tarrant, saldırıyı neden gerçekleştirdiğiyle ilgili olarak, “Beyaz insanlar yaşadığı sürece, topraklarımızda işgalci olarak bulunan insanlar buralarda yaşayamayacak. Topraklarımızı asla fethedemeyecekler.” satırlarına yer verdi.

Breton Tarrant’ın daha önce sosyal medya hesablarından paylaştığı manifesto ve saldırıda kullandığı silahların üzerine işlediği sembollerde Ayasofya, 1071, İstanbul, Kosova Meydan Savaşı, İnebahtı Deniz Savaşı, Viyana Kuşatması, Haçlı Seferlerinin mottosu olan “Deus Vult”(Tanrı bunu istedi) gibi ifâdeler dikkat çekti.

Bunun üzerine Anadolu Akıncıları bir duyuru yaparak, 16 Mart Cumartesi Saat 14:30’da Ayasofya’da gıyabî namazı kılınması için çağrıda bulundu. Platformun hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bugün Yeni Zelanda’da iki camiye yapılan HAÇLI TERÖR SALDIRISI neticesinde 49 Müslüman şehid olmuş, 48 Müslüman ise yaralanmıştır. Şehid olan kardeşlerimizin şehadeti mübarek olsun! Gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz!

Saldırıyı yapan Terörist kâfirin sözlerine bakınca hadisenin doğrudan Türkiye ile alakalı olduğu net bir şekilde anlaşılmaktadır. Saldırgan yayınladığı manifestoda şunları söylemiştir:

•Ayasofya’yı minarelerden kurtaracağız!

‪•Kostantinopolis’e gelecek ve bütün camiler ile minareleri yıkacağız.‬‬‬

•İstanbul bir kez daha Hristiyan toprağı olacak.

•Bu savaş lordu (Cumhurbaşkanı Erdoğan), Avrupa’yı ele geçiren askerlerini ziyaret edip gezinirken, öldürülüp kanının son damlasını görmeli.

Ayrıca Hıristiyan teröristin saldırıyı gerçekleştirdiği silahta Müslüman Türklere kin ve nefret kusan ifadeler yer almaktadır.

Bu durum gösteriyor ki, kâfirler Anadolu’nun mânâsını bizden daha fazla kavramış vaziyette, üzerimize topyekûn çullanacakları vakti beklemektedir. O vakit geldiğinde Müslümanlara hayat hakkı tanımamak adına ellerinden geleni yapacaklardır.

‪Hâl böyle iken Müslümanların hâdiseyi bir takım kınama mesajları ile geçiştirmeye kalkması ihanetten başka bir anlam ifade etmeyecektir.‬‬

Nasıl ki bu saldırılar, Müslümanların başsızlığından ve sahipsizliğinden kaynaklanıyorsa; bu cendereden çıkmanın ve sancağı düşmüş olduğu bu topraklarda tekrar şahlandırmanın yolu da Ayasofya’yı açmak ve hilâfet müessesesini tesis etmekten geçmektedir.

Yâ Mûntakim Allah! Bizi intikamına memur et!”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?