banner29

Oda TV'den sonra Halk TV'de aynısını yaptı!

Halk TV ekranlarında dün akşam Oda TV'de yaşanan rezaletin benzeri bir skandal yaşandı. Eski milletvekili yeni CHP parti üyesi Yaşar Okuyan Libya'da şehit düşen Milli İstihbarat Teşkilatı'nın kahramanlarını deşifre etti.

Gündem 10.03.2020, 11:10 10.03.2020, 11:30

Eski milletvekili ve CHP üyesi Yaşar Okuyan, Libya MİT mensubu şehitlerimizin fotoğraflarını Halk TV ekranlarından canlı yayında teşhir etti. Okuyan'a kısa sürede sosyal medyadan binlerce vatandaş tepki gösterdi.

NE OLMUŞTU

Oda TV'de 3 Mart 2020 tarihinde yayınlanan "Libya şehidi MİT mensubunun cenaze görüntülerine Odatv ulaştı" haberde, MİT mensuplarına yönelik gizli bilgi ve fotoğrafları yayınlandığı gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.
MİT Kanunu’nda düzenlenen ‘istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek’ suçundan haberi yapan gazeteci Hülya Kılınç, Oda TV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan gözaltına alınarak tutuklandı. OdaTV internet sitesi ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) kararıyla erişime engellendi.

Yorumlar (1)
Mehmet 1 yıl önce
Onları da kapatsınlar, bütün yetkili ve şu yayını yapan herkesi içeri tıksınlar, devlete meydan okuyor bu çapulcular artık kime güveniyorlar ise
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?