banner30

banner29

Ruslar tedirgin: Türk SİHA'larıyla saldıracaklar!

Daha önce, Bayraktar TB2'lerin Dağlık Karabağ, Libya ve Suriye'de Rus hava savunma sistemi Pantsir'i yok etmesinden dolayı endişeli olduklarını yazan Rus basını, Türk İHA'larının gücünü gündemde tutmaya devam ediyor. Rus askeri uzman Igor Korotchenko, olası bir Rusya-Ukrayna savaşında Kiev'in Türkiye'den aldığı SİHA'ları aktif olarak kullanılacağını ve bunların saldırılarına maruz kalacaklarını belirtti.

Gündem 11.03.2021, 14:26
Ruslar tedirgin: Türk SİHA'larıyla saldıracaklar!

Rus basınına verdiği röportajda Rusya ile Ukrayna arasında sürekli olarak yaşanan çekişmeler hakkında konuşan askeri uzman Igor Korotchenko, olası savaşın senaryoları hakkında açıklamalarda bulundu.

"SATIN ALDIKLARI TÜRK İHA'LARINI AKTİF OLARAK KULLANACAKLAR"

Ukrayna ile Türkiye arasındaki temasların yoğunlaşmasının tesadüf olmadığını söyleyen Korotchenko, satın alınan İHA'ların üretimini kendi ülkelerinde de yapmak istediklerini dile getirdi. Korotchenko, yaptığı olası savaş değerlendirmesinde ise, satın alınan Bayraktar TB2'lerin aktif olarak kullanacağına inandığını kaydetti.

Donbass'ta son zamanlarda çatışmaların giderek arttığını bildiren askeri uzman, durumun ağırlaştığını ifade etti.

"OPERASYONLARA HAZIRLANIYORUZ"

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Ruslan Khomchak da 22 Şubat'ta yaptığı açıklamada, durumun giderek kötüleştiğini belirterek ordunun saldırı operasyonları için hazırlandığını söyledi.

Rusya'nın Donbass'taki temas grubunda tam yetkili olan Boris Gryzlov ise Ukraynalı yetkililerin ihtilafı tırmandırma yolunda olduğunu kaydederek temas hattındaki durumu son tehlikeli safhaya geldiğini nitelendirmişti.

Rus basınından Türk İHA ve SİHA'ları haberi: Sırrımız ele geçerse mahvoluruz

Rus basınında daha önce çıkan haberlerde, Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) güçleri tarafından ele geçirilen Rus yapımı Pantsir füze savunma sisteminin Ankara'ya getirilerek incelenmesi, Rusya'da paniğe neden olduğu aktarılmıştı. Rus basını, "Pantsirlerin teknolojik sırları açığa çıkarsa, Türk İHA ve SİHA'larına karşı daha da etkisiz hale gelecek" diye yazmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?