banner30

banner29

Satın aldığı bardağı, üzerinde 'Made in Russia' yazdığı gerekçesiyle iade etti

Seen from across an empty car park, a male customer carries away a flat packed purchase from Swedish home furnishing store Ikea. The giant company words appear as large yellow letters on the blue warehouse walls. The man of the family sees it as his role to buy the right unit and assemble the item at home using sequential instructions on the floor of a living room. This store at Croydon in south London is a Mecca for lovers of flat-packed home furnishings. (Photo by In Pictures Ltd./Corbis via Getty Images)

Kültür-Sanat 30.09.2018, 12:11 30.09.2018, 12:11
Satın aldığı bardağı, üzerinde 'Made in Russia' yazdığı gerekçesiyle iade etti
Kristaps rumuzlu bir Letonyalı, Twitter hesabında bardağın fotoğrafını yayınlayarak altına şu ifadeleri yazdı: "Mağazada ürün seçerken her zaman Rusya'da üretilip üretilmediğine bakıyorum. #ikea Made in Russia bardakları. Yıkamadan iade edeceğim."

Gints Weber, "Isıtma ve elektriği de kapat, zira Rusya'dan gelme olasılığı yüzde 90. Ayrıca yakıt da alınamaz. Her şey RU" yorumunda bulundu. Kristaps, bu yoruma yanıt olarak, ısınmak için yonganın da işe yaradığını, şehir içinde de bisikletle hareket ettiğini yazdı.

​Diğer kullanıcılar ise bu hareketle ne değiştirmeye çalıştığını sordu. Letonyalı, "Davranış biçimini" yanıtını verdi.

Kristaps'ı destekleyenler de olurken, Dace Kavasa, "Yalnız değilsin. Benim bir tanıdığım aynı sebepten dolayı başka bir ülkede üretilen bardakları seçti. Her alışverişte üretici ülkeye, üretim koşullarına ve diğer faktörlere dikkat ediyoruz" diye yazdı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?